امور کنسولی

مهر خروج ویژه مشمولین

* تردد مشمولین مقیم خارج از کشور

به منظور حفظ ارتباط ایرانیان با میهن اسلامی و با موافقت مراجع ذیربط جمهوری اسلامی ایران

 مشمولین ایرانی (متولدین سال 1355 به بعد) مقیم خارج از کشور که حداقل سه سال در خارج از کشور اقامت داشته باشند، می توانند به مدت سه ماه و حداکثر دو بار در سال به کشور تردد کنند.

 توجه:
آندسته از هموطنان گرامی که در سال 1396 مهر مشمولین (تا اطلاع ثانوی) دریافت کرده اند، بایستی نسبت به دریافت مهر مشمولین جدید اقدام نمایند!

 دانش آموختگان ایرانی در خارج از کشور صرفا پس از انقضای مهلت معرفی (یعنی سپری شدن مهلت قانونی فراغت، انصراف، ترک تحصیل و یا در صورتیکه سقف مجاز سنوات تحصیلی آنها خاتمه یافته و وارد غیبت شده باشند)  با ضبط وثیقه می باشد، ولی از اعلام اداره امور اجتماعی وزارت امور خارجه می توانند از اجازه خروج ویژه مشمولین خارج از کشور استفاده نمایند.

این دسته از متقاضیان محترم می بایست پس از تایید مدارک فارغ التحصیلی خود در بخش کنسولی سفارت (از طریق سامانه میخکشخصاً یا توسط وکیل خود به سازمان دانشجویان وزارت علوم مراجعه نموده و نسبت به اخذ نامه لغو معافیت تحصیلی (ضبط وثیقه) اقدام نمایند. سپس نامه مذکور را به اداره امور اجتماعی وزارت امور خارجه (میدان امام خمینی، ساختمان شماره 3) تحویل داده تا مجوز صدور مهر خروج مشمولین را دریافت نمایند.
 

مدارک لازم

- درخواست مهر خروج ویژه مشمولین از قسمت امور گذرنامه سامانه میخک
- درخواست مهر خروج ویژه مشمولین در سامانه میخک
- اصل گذرنامه ایرانی 
- واریز مبلغ 18 یورو هزینه مهر مشمولین 

* در حال حاضر پرداخت هزینه  های مربوطه فقط از طریق  (Tikkie (Mobiel bankieren   امکان پذیر است.
(کسانی که برای نخستین بار مهر مشمولین درخواست می کنند، علاوه بر 18 یورو می بایست مبلغ 30 یورو نیز برای هزینه استعلام پرداخت نمایند

مدت زمان صدور مهر در صورت کامل بودن مدارک، 7 تا 10 روز کاری می  باشد. در صورتی که برای نخستین بار مهر مشمولین درخواست می کنید، این مدت زمان 10 روز کاری خواهد بود.