امور کنسولی

صدور برگ عبور

*با امکان گرفتن وقت قبلی:

* هموطنان گرامی می توانند بعد از دریافت کدرهگیری مربوطه به نشانی اینترنتی https://appointment.mfa.ir مراجعه و نوبت دریافت کرده و با همراه داشتن نوبت اخذ شده، در روزهای کاری (دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه) به غیراز روزهای تعطیل و چهارشنبه ها بین ساعت 9:00 الی 12:00 به سفارت مراجعه نمایید. با توجه به شمار زیاد مراجعان اولویت با کسانی است که وقت قبلی دریافت کرده اند.(علیرغم شرایط پاندمی کوید 19 ،  ارائه خدمات کنسولی طبق روال معمول همچنان برقرار است) 

برای دریافت راهنمای سامانه نوبت دهی   اینجا را کلیک  کنید.

* هموطنان گرامی و متقاضیان محترم به منظور صرفه جویی در وقت شما،  لطفا قبل از هرگونه تماس مطالب ذیل را به دقت مطالعه نمایید و در صورت هر گونه ابهام ،  سوالات و موارد مورد نظر را به  ایمیل  passport@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارائه گردد .(لطفا قسمت Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

* در صورتی که در زمان ثبت نام در سامانه میخک و یا ثبت درخواست صدور برگ عبور ، با مشکل مغایرت در مشخصات روبرو شدید، لطفا کپی اسکن شده صفحه اول شناسنامه و تصویر مدرک اقامتی هلند را به ایمیل passport@iranianembassy.nl ارسال تا بررسی لازم به عمل آمده و نتیجه آن به ایمیل شما ارسال شود.

* دریافت فایل  راهنمای سامانه  میخک

به ایرانیانی که درخواست مراجعت به کشور دارند و فاقد گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه باشند ، به شرط آنکه تابعیت ایرانی آنها مسلّم باشد برگ عبور صادر و تحویل می‌شود که فقط برای بازگشت به ایران و به مدت 20 روز معتبر است. با توجه به محدودیت و شرایط خاص صدور برگ عبور، لطفا در صورت اطمینان از مراجعت به ایران و دارا بودن بلیط درخواست برگ عبور نمایید .

مدارک لازم:

- ثبت درخواست در سامانه میخک و دریافت کد رهگیری.

- حضور داوطلبانه متقاضی در نمایندگی.

- اصل شناسنامه (عکسدار برای افراد ۱۵سال به بالا)، کارت شناسایی ملی، گواهینامه رانندگی (هوشمند) یا کارت پایان خدمت یا معافیت از نظام وظیفه (هوشمند).

توجه:  افرادی که اصل شناسنامه خود را همراه ندارند، می‌بایست پیش از درخواست گذرنامه، با بستگان خود در ایران تماس حاصل نمایند تا آنها شناسنامه را به وزارت امور خارجه، اداره گذرنامه و روادید، ساختمان شماره ۳، طبقه ۲ (یا نزدیک‌ترین نمایندگی وزارت امور خارجه در شهرستان  محل زندگی) برده و در آنجا اصل مدارک رویت و تصویر آن به سفارت ارسال خواهد شد . لطفا شماره و تاریخ نامه ارسالی را به ایمیل گذرنامه ارسال تا بررسی و در صورت وصول بعد از طی مراحل درخواست صدور برگ عبور با کدرهگیری مربوطه به سفارت مراجعه نمایید.

- شرح حال کتبی از هنگام خروج قانونی یا غیر قانونی از ایران تا هنگام درخواست برگ عبور.

- یک قطعه عکس ۵/۴ × ۵/۳ رنگی جدید، تمام رخ با زمینه سفید، بدون کلاه، عینک و شال گردن/ خانم‌ها با حجاب اسلامی.

- اصل گذرنامه متقاضی در صورت انقضای اعتبار.

- اصل کارت یا برگ اقامت - گذرنامه یا سند مسافرت خارجی - کارت هویت کشور محل اقامت.

- نامه مخالفت با پناهندگی یا حکم اخراج از کشور محل اقامت در صورت اقامت غیر مجاز

- بلیط برگشت تایید شده، پرواز باید از آمستردام به فرودگام امام خمینی که تاریخ آن حداکثر تا دو هفته بعد باشد.

تذکرات:
 - برگ عبور برای هر متقاضی یک بار صادر و اعتبار آن از تاریخ صدور به مدت 20 روز می‌باشد. لذا چنانچه متقاضی در تاریخ ذکر شده به کشور مراجعت ننماید، این نمایندگی از ارائه مجدد برگ عبور معذور است.

- تصویر مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت پایان خدمت/معافیت در صورتی به جای اصل آنها قابل پذیرش خواهد بود که از طریق وزارت امور خارجه در تهران (ساختمان شماره ۳، اداره گذرنامه و روادید) و یا یکی از دفاتر نمایندگی وزارت خارجه در شهرهای شیراز، تبریز، مشهد، ساری و. .. برای این سفارت ارسال گردد.

-  مشخصات لاتین مندرج در برگ عبور صرفاً بر مبنای اظهار فرد در درخواستنامه تنظیم و غیر قابل تغییر می‌باشد و در صورت مغایرت، نمایندگی مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت.

 - مدت زمان صدور برگ عبور تقریبا 4 ساعت می‌باشد.

-  به درخواست‌های ناقص رسیدگی نخواهد شد!

کانال تلگرامی بخش کنسولی: @Consuly

ایمیل: passport@iranianembassy.nl  (پرسش‌هایی که پاسخ آن در وبسایت آمده است، بررسی و پاسخگویی مجدد نخواهند شد!)

آدرس: Duinweg 22, 2585 JX, Den Haag