امور کنسولی

ازدواج زن ایرانی با مرد غیر ایرانی

صدور پروانه زناشوئی و ثبت ازدواج زن ایرانی با مرد غیر ایرانی :

(فقط با تعیین وقت قبلی)

هموطنان گرامی و متقاضیان محترم پس از مطالعه موارد ذیل در صورت هر گونه ابهام  ، موارد را به  ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارائه گردد. لطفا قسمت Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

فقط با اخذ وقت قبلی:

فقط با اخذ وقت قبلی: ( به دلیل وجود مشکل فنی در تعیین نوبت اینترنتی، خواهشمند است متقاضیان محترم پس از اخذ کد رهگیری از سامانه میخک تصویر آن را به همراه درخواست خود  به ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا پس از بررسی مدارک در اسرع وقت نسبت به تعیین نوبت  اقدام گردد. لطفا Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

مدارک لازم:

1- ثبت نام و ورود به سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) به آدرس http://mikhak.mfa.ir  و مراجعه به بخش امور سجلات ، انتخاب درخواست ثبت ازدواج در سامانه و دریافت و چاپ کد رهگیری و ارائه آن به همراه سایر مدارک مندرج در ذیل به بخش کنسولی درزمان مراجعه **

""   توصیه می شود ، قبل از ثبت نام و ارائه درخواست درسامانه میخک، فایل راهنمای ذیل  را به دقت مطالعه فرمایید  ""

توجه:دریافت فایل راهنمای امور سجلی(صدور شناشنامه، ازدواج، طلاق و فوت ) سامانه میخک

2- اصل اجازه نامه رسمی ولی قهری دوشیزگان. در صورت فوت پدر زوجه، ارائه گواهی فوت الزامی است و چنانچه زوجه سابقه طلاق یا فوت همسر قبلی در شناسنامه باشد ارائه اصل طلاقنامه و یا گواهی فوت الزامی است. 

  • چنانچه پدر یا جدپدری در ایران باشند اجازه نامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم می شود
  • چنانچه پدر و یا جدپدری در هلند باشند می بایست با اصل شناسنامه در بخش کنسولی سفارت حاضر شوند
  • چنانچه پدر یا جدپدری در کشور دیگری باشند می بایست با در دست داشتن اصل شناسنامه خود به سفارت ایران در آن کشور مراجعه نموده و درخواست تنظیم اجازه نامه نمایند.
  • چنانچه ارائه اصل اجازه نامه مقدور نیست می توانند آن را از طریق وزارت امور خارجه در تهران و یا هریک از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در داخل و یا خارج از کشور به سفارت ایران جمهوری اسلامی ایران در لاهه ارسال نمایند.

3- اصل شناسنامه معتبر و عکس‌دار زوجه ایرانی (چنانچه شناسنامه المثنی باشد، ارائه گواهی تجرد الزامی است. بدین منظور به بخش مربوط به صدور گواهی تجرد، مراجعه و با در دست داشتن مدارک مربوطه، نسبت به تقاضای اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام گردد و پس از وصول گواهی تجرد، همراه با سایر مدارک، جهت ثبت ازدواج، به بخش ازدواج مراجعه نمایید.)

4-  اصل کارت ملی زوجه .

5- اصل پاسپورت ایرانی زوجه .

6- اصل گواهی تولد مرد خارجی  ترجیحاٌ به زبان انگلیسی (International Geboorteakte) با مهر و امضاء که توسط یکی از شهرداری ها در هلند صادر شده (در صورتی که مرد غیرهلندی باشد گواهی ولادت وی باید توسط سفارت کشورش و وزارت امور خارجه هلند و یا سفارت ایران در کشور محل تولد مرد خارجی تایید گردد و اسامی پدر و مادر نیز در آن نوشته شده باشد). 

7-اصل گذرنامه معتبر مرد خارجی .

8- اصل گواهی بهداشتی زوجین مبنی بر داشتن سلامت کامل و نداشتن هرگونه بیماریهای واگیردار و مانع ازدواج شامل (ایدز، هپاتیت، بیماریهای مقاربتی، اعتیاد  و تالاسمی) (چنانچه از ازدواج شرعی بیش از یکسال سپری شده باشد نیازی به ارائه این گواهی نیست) .

9- اصل گواهی ازدواج شرعی زوجین متضمن تشرف زوج غیرمسلمان به دین مبین اسلام که توسط مراکز اسلامی مورد قبول نمایندگی صادر شده باشد) (هموطنان مسیحی، کلیمی و زرتشتی

می توانند صرفا گواهی ازدواج شرعی از مراجع دینی و مذهبی خود ارائه نمایند.) .

10- اصل گواهی ازدواج محلی، صادره توسط شهرداری محل ، به زبان انگلیسی زوجین که توسط مقامات ذیصلاح هلندی صادر شده باشد (به طور معمول به سبک یک دفترچه ازدواج می باشد) 

11- 8 قطعه عکس از هریک از زوجین (زن و مرد) 

12- پرداخت هزینه مطابق تعرفه ارائه خدمات کنسولی.

  * گواهی های ذیل نیز می بایست برای ثبت ازدواج ارائه شود، زوجه می تواند نسبت به عدم ارائه آنها به سفارت رضایت دهد:

- اصل گواهی عدم سوء پیشینه زوج

- اصل گواهی تجرد زوج

- گواهی رسمی صادره از مقامات ذیصلاح محلی مبنی بر استطاعت مالی مرد خارجی

- تعهدنامه رسمی از طرف مردغیرایرانی مبنی بر پرداخت متعارف هزینه و نفقه زن و فرزندان 

متقاضیان می بایست مدارک لازم را آماده نموده و با تعیین وقت قبلی ،مشترکا در بخش کنسولی سفارت حاضر شده و مدارک را به منظور ثبت ازدواج ارائه نمایند.

بدیهی است مدارک توسط مسئول مربوطه بررسی ودر صورت کامل بودن آنها اقدام لازم صورت خواهد گرفت. حضور مرد خارجی برای ثبت ازدواج در محل سفارت نیز الزامی می باشد.