امور کنسولی

ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی

- ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی 

(فقط با تعیین وقت قبلی)

هموطنان گرامی و متقاضیان محترم پس از مطالعه موارد ذیل در صورت هر گونه ابهام  ، موارد را به  ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارائه گردد. لطفا قسمت Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

فقط با اخذ وقت قبلی:

( به دلیل وجود مشکل فنی در تعیین نوبت اینترنتی، خواهشمند است متقاضیان محترم پس از اخذ کد رهگیری از سامانه میخک تصویر آن را به همراه درخواست خود به ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا پس از بررسی مدارک در اسرع وقت نسبت به تعیین نوبت  اقدام گردد. لطفا Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

مدارک لازم:

1- ثبت نام و ورود به سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) به آدرس http://mikhak.mfa.ir  و مراجعه به بخش امور سجلات ، انتخاب درخواست ثبت ازدواج در سامانه و دریافت و چاپ کد رهگیری و ارائه آن به همراه سایر مدارک مندرج در ذیل به بخش کنسولی درزمان مراجعه.

""   توصیه می شود ، قبل از ثبت نام و ارائه درخواست درسامانه میخک، فایل راهنمای ذیل  را به دقت مطالعه فرمایید  ""

توجه: دریافت فایل راهنمای امور سجلی(صدور شناشنامه، ازدواج، طلاق و فوت ) سامانه میخک (توصیه می شود فایل راهنمای سامانه را به دقت مطالعه فرمایند)

2- اصل اجازه نامه رسمی ولی قهری دوشیزگان. در صورت فوت ولی قهری زوجه، ارائه گواهی فوت الزامی است و چنانچه زوجین دارای سابقه طلاق یا وفات همسر  در شناسنامه باشند ارائه اصل طلاق نامه و یا گواهی فوت الزامی بوده و در این صورت ارائه اجازه نامه ولی قهری ضرورت ندارد. 

  • چنانچه ولی قهری (پدر یا جد پدری) در ایران باشند اجازه نامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم می شود.
  • چنانچه پدر و یا جد پدری در هلند باشند می بایست با اصل شناسنامه در بخش کنسولی سفارت حاضر شود.
  • چنانچه پدر یا جد پدری در کشور دیگری باشند می بایست با در دست داشتن اصل شناسنامه خود به سفارت ایران در آن کشور مراجعه نموده و درخواست تنظیم اجازه نامه نمایند.
  • چنانچه ارائه اصل اجازه نامه مقدور نیست می توانند آن را از طریق وزارت امور خارجه در تهران و یا هریک از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در داخل و یا خارج از کشور به سفارت ایران جمهوری اسلامی ایران در لاهه ارسال نمایند.

3- اصل شناسنامه معتبر و عکس‌دار زوجین و یک نسخه کپی از آن (چنانچه شناسنامه المثنی باشد، ارائه گواهی تجرد الزامی است. بدین منظور به بخش مربوط به صدور گواهی تجرد، مراجعه و با در دست داشتن مدارک مربوطه، نسبت به تقاضای اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام گردد و پس از وصول گواهی تجرد، همراه با سایر مدارک، جهت ثبت ازدواج، به بخش ازدواج مراجعه نمایید.)

4- اصل گواهی ازدواج شرعی زوجین صادره در مراکز اسلامی مورد قبول سفارت  (هموطنان مسیحی، کلیمی و زرتشتی می توانند گواهی ازدواج شرعی از مراجع دینی و مذهبی خود ارائه نمایند.) 

5- اصل گواهی ازدواج محلی (هلندی) و نیز گواهی ثبت شهرداری ، صادره از مقامات ذیصلاح هلندی (شهرداری محل سکونت) (در صورتی که سند رسمی ازدواج غیرهلندی باشد، اصل سند باید توسط سفارت کشور متبوع زن درهلند تائید و سپس توسط وزارت امور خارجه هلند تصدیق گردد.) 

6- اصل گواهی بهداشتی زوجین مبنی بر داشتن سلامت کامل و نداشتن هرگونه بیماریهای واگیردار و مانع ازدواج شامل (ایدز، هپاتیت، بیماریهای مقاربتی، اعتیاد  و تالاسمی) ، می توان از طریق پزشک خانواده نیز اقدام نمود. (در صورتی که از ازدواج شرعی زوج بیش از یکسال سپری شده باشد نیازی به ارائه این گواهی نیست)

7- اصل کارت ملی زوجین 

-8- اصل پاسپورت ایرانی زوجین 

9 - پرداخت هزینه مطابق تعرفه ارائه خدمات کنسولی.