امور کنسولی

ازدواج مرد ایرانی با زن ایرانی

-ثبت ازدواج زن و مرد ایرانی 

(فقط با تعیین وقت قبلی)

هموطنان گرامی و متقاضیان محترم پس از مطالعه موارد ذیل در صورت هر گونه ابهام  ، موارد را به  ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارائه گردد. لطفا قسمت Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

فقط با اخذ وقت قبلی: ( به دلیل وجود مشکل فنی در تعیین نوبت اینترنتی، خواهشمند است متقاضیان محترم درخواست خود را به ایمیل sejelat1@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت نسبت به تعیین نوبت  اقدام گردد. لطفا قسمت spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

مدارک لازم:

1- **  ثبت نام در سامانه میخک (مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی) به آدرس http://mikhak.mfa.ir  و دریافت و چاپ کد رهگیری و ارائه آن به همراه سایر مدارک مندرج در ذیل به بخش کنسولی درزمان مراجعه **

توجه:دریافت فایل راهنمای امور سجلی(صدور شناشنامه، ازدواج، طلاق و فوت ) سامانه میخک

2- اصل اجازه نامه رسمی ولی قهری دوشیزگان. در صورت فوت پدر زوجه، ارائه گواهی فوت الزامی است و چنانچه زوجه سابقه طلاق یا فوت همسر قبلی در شناسنامه باشد ارائه اصل طلاقنامه و یا گواهی فوت الزامی است.

  • چنانچه پدر یا جد پدری در ایران باشند اجازه نامه در یکی از دفاتر اسناد رسمی کشور تنظیم می شود.
  • چنانچه پدر و یا جد پدری در هلند باشند می بایست با اصل شناسنامه در بخش کنسولی سفارت حاضر شوند
  • چنانچه پدر یا جد پدری در کشور دیگری باشند می بایست با در دست داشتن اصل شناسنامه خود به سفارت ایران در آن کشور مراجعه نموده و درخواست تنظیم اجازه نامه نمایند.
  • چنانچه ارائه اصل اجازه نامه مقدور نیست می توانند آن را از طریق وزارت امور خارجه در تهران و یا هریک از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در داخل و یا خارج از کشور به سفارت ایران جمهوری اسلامی ایران در لاهه ارسال نمایند.

3- اصل شناسنامه معتبر و عکس‌دار زوجین (چنانچه شناسنامه المثنی باشد، ارائه گواهی تجرد الزامی است. بدین منظور به بخش مربوط به صدور گواهی تجرد، مراجعه و با در دست داشتن مدارک مربوطه، نسبت به تقاضای اخذ گواهی تجرد از ایران اقدام گردد و پس از وصول گواهی تجرد، همراه با سایر مدارک، جهت ثبت ازدواج، به بخش ازدواج مراجعه نمایید.)

4- اصل گواهی ازدواج شرعی زوجین صادره در مراکز اسلامی مورد قبول سفارت (هموطنان مسیحی، کلیمی و زرتشتی می توانند گواهی ازدواج شرعی از مراجع دینی و مذهبی خود ارائه نمایند.)

5- اصل دفترچه ازدواج محلی (هلندی) و نیز گواهی ثبت شهرداری ، صادره از مقامات ذیصلاح هلندی (شهرداری محل سکونت) (در صورتی که سند رسمی ازدواج غیرهلندی باشد، اصل سند باید توسط سفارت کشور متبوع زن درهلند تائید و سپس توسط وزارت امور خارجه هلند تصدیق گردد.)

6- اصل گواهی بهداشتی زوجین مبنی بر داشتن سلامت کامل و نداشتن هرگونه بیماریهای واگیردار و مانع ازدواج شامل (ایدز، هپاتیت، بیماریهای مقاربتی، اعتیاد  و تالاسمی) (از ازدواج شرعی زوج بیش از یکسال سپری شده باشد نیازی به ارائه این گواهی نیست)

7- - پرداخت هزینه مطابق تعرفه ارائه خدمات کنسولی.