امور کنسولی

معرفی دانشجویی

با امکان گرفتن وقت قبلی:

* هموطنان گرامی می توانند بعد از دریافت کدرهگیری مربوطه به نشانی اینترنتی : https://appointment.mfa.ir  مراجعه  و نوبت دریافت کرده و با همراه داشتن نوبت اخذ شده، در روزهای کاری (دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه) به غیر از روزهای تعطیل و چهارشنبه ها بین ساعت 9:00 الی 12:00 به سفارت مراجعه نمایید. با توجه به شمار زیاد مراجعان اولویت با کسانی است که وقت قبلی دریافت کرده اند.

دانشجویان خارج از کشور درارتباط با دریافت تسهیلات کنسولی، بشرح ذیل تقسیم بندی می گردند:

۱- دانشجویانی که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری و یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعنوان بورسیه به خارج از کشور اعزام شده اند که اصطلاحاً به این عده دانشجویان بورسیه گفته میشود و هزینه آنان توسط وزارتخارنه های مذکور پرداخت می شود.
۲- دانشجویانی که از ایران جهت تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس، دکترای با هزینه شخصی به خارج از کشور آمده اند و محل اقامت آنان در گذرنامه ایران می باشد و در خارج دارای اقامت دائم نمی باشند . اصطلاحاً به این عده دانشجویان آزاد گفته میشود .
۳- دانشجویانی که بهمراه والدین در خارج از کشور سکونت دارند و محل اقامت آنها در گذرنامه خارج از کشور است، به این عده دانشجویان مقیم گفته می شود .

شرایط استفاده از تسهیلات دانشجوئی

دانشجویان بورسیه  و آزاد، در صورت برخوداری از شرایط زیر، میتوانند برای تشکیل پرونده و استفاده از تسهیلات دانشجوئی اقدام نمایند:
الف- تحصیل حضوری بصورت تمام وقت در دانشگاه معتبر در سطح حداقل کارشناسی
ب- دارا بودن اقامت تحصیلی 
ج- رعایت مقررات نظام وظیفه عمومی (داشتن کارت پایان خدمت، معافیت دائم یا معافیت تحصیلی)
د- پیشرفت تحصیلی دانشجو با ارائه گواهی دانشگاه و ریز نمرات
 هـ- تشکیل پرونده دانشجویی در سامانه میخک

تسهیلات دانشجوئی

  • تشکیل پرونده دانشجوئی
  • اجازه خروج دانشجوئی
  • تایید مدارک درمانی دانشجو
  • تایید مدارک دانشجوئی
  • تمدید یا تجدید رایگان گذرنامه دانشجو
  • معافیت تحصیلی
  • تغییر محل اقامت دانشجویان