امور کنسولی

صدور گذرنامه برای عابرین غیرمجاز

با امکان گرفتن وقت قبلی:

* هموطنان گرامی می توانند بعد از دریافت کدرهگیری مربطوه به نشانی اینترنتیhttps://appointment.mfa.ir مراجعه و نوبت دریافت کرده و با همراه داشتن نوبت اخذ شده، در روزهای کاری (دوشنبه، سه شنبه، پنجشنبه و جمعه) به غیراز روزهای تعطیل و چهارشنبه ها بین ساعت 9:00 الی 12:00 به سفارت مراجعه نمایید. با توجه به شمار زیاد مراجعان اولویت با کسانی است که وقت قبلی دریافت کرده اند.برای دریافت راهنمای سامانه نوبت دهی   اینجا را کلیک  کنید.

(علیرغم شرایط پاندمی کوید 19 ،  ارائه خدمات کنسولی طبق روال معمول همچنان برقرار است) 

* هموطنان گرامی و متقاضیان محترم به منظور صرفه جویی در وقت شما،  لطفا قبل از هرگونه تماس(تلفنی) مطالب ذیل را به دقت مطالعه نمایید و در صورت هر گونه ابهام ،  سوالات و موارد مورد نظر را به  ایمیل  passport@iranianembassy.nl ارسال تا در اسرع وقت پاسخ لازم ارائه گردد .(لطفا قسمت Spam ایمیل خود را نیز بررسی نمایید)

* افرادی که بطور غیرمجاز از ایران خارج شده‌اند، بایستی از طریق سامانه میخک درخواست استعلام عابرین غیر مجاز را انجام دهند. 

* در صورتی که در زمان ثبت نام در سامانه میخک و یا ثبت درخواست استعلام خروج غیر مجاز در سامانه مذکور ، با مشکل مغایرت در مشخصات روبرو شدید، لطفا کپی اسکن شده صفحه اول شناسنامه، کارت ملی (در صورت دارا بودن ) و تصویر مدرک اقامتی هلند را به ایمیل passport@iranianembassy.nl ارسال تا بررسی لازم به عمل آمده و نتیجه آن به ایمیل شما ارسال شود. 

* در حال حاضر پرداخت هزینه  های مربوطه فقط از طریق (Tikkie (Mobiel bankieren   امکان پذیر است.

مدارک لازم:

۱- رسید درخواست (کدرهگیری) استعلام عابرین غیر مجاز در سامانه میخک

>>> فایل راهنمای متقاضیان

>>> لطفاً توجه داشته باشید تصاویر مدارکی که بارگذاری می‌کنید کمتر از 200KB و عکس پرسنلی کمتر از 70KB باشد!

۲- اصل شناسنامه عکس‌دار یا کارت ملی و یا شماره نامه تأییدیه وزارت خارجه

>>> بدون اصل شناسنامه عکسدار یا کارت ملی امکان درخواست نمی‌باشد! افرادی که اصل شناسنامه یا کارت ملی خود را همراه ندارند، می‌بایست پیش از درخواست، با بستگان خود در ایران تماس حاصل نمایند تا آنها اصل مدرک را به وزارت امور خارجه، اداره گذرنامه و روادید، ساختمان شماره ۳، طبقه ۲ (یا نزدیک‌‌ترین نمایندگی وزارت امور خارجه به محل زندگی) برده و در آنجا راهنمایی شوند.

۳- اصل گذرنامه هلندی یا کارت ملیت/اقامت

>>> اگر مدرک غیر هلندی دارید، بایستی همراه کپی مدرک شناسایی خارجی، یک گواهی از شهرداری محل زندگی مبنی بر سکونت در هلند (Uittreksel Basisregistratie) ارائه فرمایید.

۴- یک قطعه عکس جدید استاندارد گذرنامه، غیر فوری، تمام رخ، رنگی، بدون کلاه و عینک، بدون روتوش و با زمینه سفید که نام و نام خانوادگی صاحبش در پشت آن نوشته شده است. (عکس بانوان و دختران بالای ۸ سال با حجاب اسلامی)

>>> نظر به اینکه شناسایی چهره در سامانه به صورت هوشمند انجام می‌شود، لذا اکیداً توصیه می‌گردد هموطنان از بارگذاری عکس‌های فوری، قدیمی و یا دارای روتوش که فاقد کیفیت لازم برای پردازش هستند، خودداری نمایند.

>>> برای سهولت کار با سامانه، این ویژگی در پذیرش عکس اجباری نشده است. اما در مرحله پردازش و صدور گذرنامه، عکس‌های فاقد کیفیت تأیید نمی‌شوند!

>>> خواهشمند است علاوه بر بارگذاری عکس، اصل آن را نیز همراه داشته باشید.

۵- پرداخت هزینه

- استعلام عابرین غیر مجاز: 35 یورو

- صدور گذرنامه: 200 یورو (این هزینه پس از دریافت پاسخ استعلام که تقریباً 2 ماه به طول می‌انجامد، پرداخت خواهد شد)

>>> نحوه پرداخت

توجه:

پذیرش حضوری در روزهای کاری (بجز چهارشنبه‌ها) از ساعت ۹ تا ۱۲ است. (چهارشنبه‌‌ها به انجام درخواست‌های پستی اختصاص دارد و مراجعه حضوری پذیرفته نمی‌شود.)

Address: Duinweg 22, 2585 JX, Den Haag

Email: passport@iranianembassy.nl

Telegram: @Consuly