امروز جمعه  ۲۰ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۹- ۱۸:۳۴ - مشاهده: ۶۶۲
تعداد بازدید:662 پنج شنبه 29 اسفند 1398 - 18:34
سال ۱۳۹۹

پیام تبریک سفیر ایران به ایرانیان مقیم هلند به مناسبت عید نوروز سال ۱۳۹۹

از خداوند بزرگ می‌خواهم در این سال نشاط و سرزندگی و سلامتی و شادمانی را به ملت ایران و به ویژه جامعه ایرانی مقیم هلند ارزانی دارد.

یا مقلب قلب ما در دست توست                                               یا محول حال ما سرمست توست

کن تو تدبیری که در لیل و نهار                                              حال قلب ما شود همچون بهار

هموطنان، یاران و همراهان عزیز،

آخرین روزهای اسفندماه نیز سپری شد، بهار آمد و برگی دیگر از سالنامه عمرمان با سرخوشی‌ها و ناخوشی‌هایش ورق خورد.

بهار و نوروز هدیه معطر خداوند به کشور پهناور و دامان مردم شریف ایران است و ایرانیان از دیرینه تاریخ به این فصل نو و این روز خجسته دل بسته و تن و روح را در آبشار طراوتش شسته‌اند.

بهار فصل شکوفایی و رویش طبیعت در پایان زمستان‌های سرد است و نوروز سرود دل انگیز طراوت و امید در دل‌های پاک می‌خواند، به جسم‌های خسته جان دوباره می‌بخشد و در جان‌های پاک نفس گرم خداوند می‌دمد. در بهار شکوفه امیدواری بر بال فرشتگان زمینی و در نگاه پرندگان آسمانی می‌شکفد و نسیم نشاط و ایمان به زندگی جهانیان می‌وزد.

هموطنان گرامی،

امسال نوروز و بهار حال و هوای دیگری دارد. سالی که گذشت با فراز و نشیب‌ها و وقایعی تلخ و رنج‌ها و ناملایمات طبیعی و گاه تحمیلی همراه بود. اما ایرانیان در طول تاریخ نشان داده‌اند که با الهام از نوروز حیات بخش و مدد از پروردگار بهار آفرین با مقاومت و بزرگواری، از اینگونه تنگناها می‌گذرند و با همبستگی و تلاش جمعی و تحکیم صمیمیت و خیرخواهی بین خود روح امیدواری را در وجودشان سبز و پایدار نگاه می‌دارند.

در آغاز سال جدید متاسفانه به دلیل شرایط ویژه‌ای که در هلند وجود دارد، فرصت گردهم آیی و برگزاری آیین سنتی و همنشینی بر سفره هفت سین نوروزی در حضورتان فراهم نشد. از این رو لازم دانستم به عنوان عضو کوچکی از جامعه ایرانی از سوی خود و به نمایندگی از همکارانم در سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه مشتاقانه آغاز سال جدید و نوروز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی را خدمت تک تک شما عزیزان تبریک گویم و از این طریق احساس همدلی خود را به شما و خانواده گرامی‌تان تقدیم کنم. از خداوند بزرگ می‌خواهم در این سال نشاط و سرزندگی و سلامتی و شادمانی را به ملت ایران و به ویژه جامعه ایرانی مقیم هلند ارزانی دارد.

ایاک نعبد است زمستان دعای باغ                                           در نوبهار گویدت ایاک نستعین

 

علیرضا کاظمی ابدی     

سفیر جمهوری اسلامی ایران

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما