امور کنسولی

ترجمه گواهینامه ایرانی

هموطنان عزیز می توانند برای ترجمه گواهینامه رانندگی ایرانی خود از طریق سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه، پس از ثبت نام در سامانه میخک و درخواست استعلام صحت صدور گواهینامه و تنها پس از اخذ تأییدیه پلیس راهور، از طریق پستی یا مراجعه حضوری به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران اقدام نمایند. مراجعه حضوری متقاضیانی که تا کنون خدمات کنسولی دریافت نکرده‌اند، به سفارت الزامی است.

👈 دریافت فایل راهنمای ترجمه گواهینامه رانندگی در سامانه میخک

 مدارک لازم در مراجعه حضوری

- اصل و تصویر پشت و روی گواهینامه رانندگی ایرانی

-  یک قطعه عکس جدید

- اصل و تصویر کارت اقامت هلندی

- اصل و تصویر صفحه اول گذرنامه ایرانی معتبر

- تکمیل فرم برای افرادی که تاکنون به سفارت مراجعه نداشته اند

-  پرداخت هزینه مطابق تعرفه‌های کنسولی هنگام مراجعه

توجه:

 - برای کسب اطلاع از مدارک مورد نیاز برای تمدید یا المثنی گواهینامه رانندگی ایرانیان خارج از کشور در داخل ایران، لطفا اینجا را کلیک نمایید.

 - دفترRDW  پس از گذشت یکماه، گواهینامه‌های ایرانی که از هموطنان دریافت نموده است، به بخش کنسولی سفارت ارسال می‌نماید.

- خواهشمند است پس از حصول اطمینان از عودت گواهینامه خود به سفارت، در اسرع وقت شخصاً نسبت به دریافت آن از سفارت اقدام نمایید.

- برای گرفتن وقت قبلی به سامانه نوبت دهی مراجعه فرمایید. (برای دریافت راهنمای تنظیم وقت مراجعه به بخش کنسولی سفارت در سامانه نوبت دهی  اینجا را کلیک کنید.) با توجه به شمار زیاد مراجعان کنسولی و فشردگی وقت‌های تعیین شده، اولویت با کسانی خواهد بود که وقت قبلی دارند. لذا اکیداً توصیه می‌شود قبل از مراجعه به بخش کنسولی، وقت قبلی اخذ و ۱۵ دقیقه قبل از موعد تعیین شده در محل کنسولی حاضر باشید.