امروز دوشنبه  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۷/۱۴- ۱۶:۵۸ - مشاهده: ۹۳

نشست دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با روحانیون و فعالین فرهنگی هلند

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) طی سفر به کشور هلند، نشستی با ائمه جماعت مساجد، روحانیون و مدیران مراکز فرهنگی اسلامی هلند از مناطق مختلف این کشور داشت.

آیت الله رضا رمضانی دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) طی سفری کوتاه به کشور هلند، نشستی با حدود شصت تن از ائمه جماعت مساجد، روحانیون و مدیران مراکز فرهنگی اسلامی هلند از مناطق مختلف این کشور و ملیت‌های مختلف از جمله افغان، ایرانی، ترک، عراقی و هلندی داشتند.

در این جلسه که در مرکز فرهنگی ثقلین شهر لاهه و با ترتیبات ویژه مطابق با پروتکل‌های بهداشتی مربوط به همه گیری کرونا برگزار شد،  علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لاهه عملکرد مجمع در هلند در سالهای اخیر را شایسته تحسین دانست و همه فعالان فرهنگی را به همدلی هر چه بیشتر، تعاون و همکاری با این مجموعه ارزشمند دعوت کرد.

مدیران مجمع اهل بیت (ع) هلند ضمن عرض خیر مقدم به آیت الله رمضانی، امامان مساجد و مدیران مراکز فرهنگی حاضر در جلسه، گزارشی از فعالیت‌های این مجمع در دوره سه ساله گذشته را به زبان‌های عربی، ترکی و فارسی ارائه کردند. در دوره مذکور مجمع اهل بیت (ع) هلند با انجام اقداماتی نظیر اقامه باشکوه مراسمات مذهبی، ایجاد توافق عمومی‌بین مراکز برای قبول و معرفی اوقات شرعی واحد در هلند، تولید و پخش برنامه‌های تلویزیونی مجازی، چاپ و ترجمه کتاب، اقامه مراسم بزرگ عزاداری و نماز ظهر عاشورای امسال در فضای باز در مرکز شهر لاهه و دیگر فعالیت‌های فرهنگی و مناسبتی با کمک مراکز مختلف فرهنگی اسلامی‌گام های بلندی در زمینه حفظ و بزرگداشت شعائر مذهبی و ایجاد وحدت و همدلی میان پیروان اهل بیت (ع) برداشته است.  

در این رابطه، شماری از فعالان فرهنگی حاضر در این نشست نیز طی سخنانی خدمات و اقدامات مجمع اهل بیت (ع) هلند و نقش ممتاز آن در ایجاد انسجام و همدلی بین مراکز و گروههای مختلف شیعیان و در احیاء امر اهل‌بیت (ع) را با ذکر موارد عینی، وحدت بخش، خالصانه و مثال زدنی توصیف کردند.

در ادامه دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) ضمن یادآوری و گرامی‌داشت ایام اربعین سید و سالار شهیدان و فضای معنوی، باشکوه و همدلانه راهپیمایی هرساله اربعین، و همچنین یاد کردن از برخی خادمان اهل بیت همچون مرحوم آیت الله محسنی و مرحوم شیخ محمد اوجی، بر اهمیت وحدت بین مسلمانان و همکاری و همدلی بین مراکز شیعی و پرهیز از افراط و تفریط تأکید کرده و از فعالیت‌های صورت گرفته در چند سال اخیر توسط خادمان اهل بیت (ع) در هلند قدردانی کرد.

در این جلسه همچنین پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا، انتخابات دوره‌ای هیأت مدیره مجمع هلند، در حضور  آیت الله رمضانی و تحت راهنمایی ایشان برگزار گردید و اعضاء هیأت مدیره از سوی امان مساجد و مدیران مراکز شیعی در هلند برای یک دوره دو ساله تعیین شدند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما