امروز دوشنبه  ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
۱۳۹۹/۰۵/۲۴- ۱۳:۴۵ - مشاهده: ۲۱۱۶
تعداد بازدید:2116 جمعه 24 مرداد 1399 - 13:45
قابل توجه هموطنان عزیزی که قصد سفر به ایران را دارند

لزوم داشتن گواهی سلامت (تست PCR) برای سفر به ایران

از هموطنان ایرانی متقاضی بازگشت به کشور که از طول مدت اقامت آن‌ها در خارج از ایران در زمان ورود، بیش از دو هفته گذشته باشد، گواهی سلامت به زبان انگلیسی مبنی بر عدم ابتلا به کووید۱۹ اخذ می‌شود.

- هموطنان ایرانی متقاضی بازگشت به کشور که از طول مدت اقامت آن‌ها در خارج از ایران بیش از دو هفته گذشته باشد، لازم است نتیجه تست عدم ابتلا به کووید۱۹ (تست PCR) به زبان انگلیسی داشته باشند.

- از مدت زمان صدور گواهی یاد شده نباید بیش از ۹۶ ساعت (۴ روز) گذشته باشد. در غیر این صورت، هواپیمایی ایران‌ایر از پذیرش چنین مسافری امتناع خواهد کرد.

- برای اتباع خارجی متقاضی ورود به کشور نیز ارائه نتیجه تست عدم ابتلا به کووید۱۹ به زبان انگلیسی الزامی است. این دسته از مسافران در صورت عدم ارایه گواهی سلامت در حین ورود، به مبدأ پرواز بازگردانده می‌شوند.

- از مسافران ورودی ایرانی و خارجی (حتی در صورت دارا بودن گواهی سلامت)، غربالگری حین ورود انجام می‌شود و در صورت علامت‌دار بودن (به تشخیص تیم بهداشتی مستقر در فرودگاه)، به مراکز درمانی و تشخیصی از پیش تعیین شده ارجاع می‌شوند. چنانچه جواب تست مثبت باشد، حداکثر تا ۱۴ روز باید در قرنطینه تعیین شده اسکان یابند. در چنین حالتی، کلیه هزینه‌های اقامت و تست مجدد بر عهده مسافر است.

- تمامی مسافران متقاضی ورود به کشور همچنین باید فرم خود اظهاری سلامت را تکمیل و به نماینده هواپیمایی ارائه دهند. شرکت هواپیمایی نیز موظف است در صورت درخواست پایگاه مراقبت بهداشتی (مستقر در فرودگاه)، لیست مسافران پرواز و فرم‌های خود اظهاری را در اختیار آنها قرار دهد.

- براساس رویه‌های از پیش تعیین شده، کلیه متقاضیان خروج از کشور باید پیش از خروج در یکی از مراکز جامع خدمات سلامت یا در فرودگاه مورد ارزیابی بالینی پزشک و مراقب سلامت قرار گیرند. در صورت درخواست کشور مقصد یا مسافر، گواهی سلامت صادر می‌شود.

- به منظور تسهیل تهیه گواهی سلامت مورد نیاز، دفتر هواپیمایی جمهوری اسلامی در آمستردام، با مرکز درمانی Hethuisartslab برای انجام تست کرونا با ارائه گزارش به زبان انگلیسی هماهنگی لازم را بعمل آورده است.
متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما