امروز جمعه  ۲۰ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۱/۲۳- ۱۴:۵۳ - مشاهده: ۴۵۹

مراسم رسمی سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران در هلند برگزار شد

مراسم چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی با حضور شمار زیادی از سفرا، دیپلماتهای خارجی، شخصیتهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای مقیم هلند برگزار شد.

مراسم رسمی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه برای گرامی‌داشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و همچنین چهلمین روز شهادت سردار قاسم سلیمانی در محل اقامتگاه سفیر کشورمان در هلند با حضور شمار زیادی از سفرا، دیپلماتهای خارجی، شخصیتهای سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و رسانه‌ای مقیم هلند برگزار شد.

دکتر علیرضا کاظمی ابدی در این برنامه تأکید کرد که امروز مردم ایران با حضور میلیونی در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن در شهرهای مختلف ایران پیروزی انقلاب شان علیه ظلم، استبداد، استکبار و دخالت خارجی را گرامی داشتند و بار دیگر عزم و اراده قوی خود در مسیر آرمانهای انقلاب اسلامی و ایستادگی در برابر تروریسم اقتصادی و فشار حداکثری آمریکا را به نمایش گذاشتند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران همچنین با بیان این که سردار سلیمانی برای مردم ایران یک قهرمان ملی و برای مردم منطقه یک رزمنده بزرگ در عرصه مبارزه با تروریسم بود، افزود: اقدام غیرقانونی و نابخردانه آمریکا در ترور این مرد بزرگ و یارانش، منطقه را تا آستانه جنگ سوق داد؛ جنگی که آثار تخریبی آن می‌توانست بسیار فرا‌تر از منطقه پیش رود.

کاظمی همچنین خاطر نشان کرد: ابتکار صلح هرمز تلاشی برای حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بین کشورهای منطقه از مسیر گفتگو و احترام متقابل، پایبندی به عدم تجاوز، حفظ تمامیت ارضی و رد دخالت در امور داخلی و خارجی کشور‌ها است.

دکتر کاظمی ابدی با اشاره به تاریخ روابط 400 ساله ایران و هلند، خبر داد که هیات‌های متعددی میان دو کشور سفر کرده‌اند و انتظار می‌رود که دیدار‌هایی در سطح وزرای دو کشور در دیدار وزرای دو کشور در آینده نزدیک انجام شود. وی نسبت به تقویت روابط دوستانه بین دو ملت ابراز امیدواری کرد.

در این مراسم، همچنین نمایشگاهی از آثار خط نقاشی استاد سید حسین فدایی بر پا شد و موسیقی سنتی توسط هنرمندان ایرانی مقیم هلند به اجرا در آمد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما