امروز جمعه  ۲۰ تير ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۰/۲۳- ۱۳:۴۷ - مشاهده: ۴۴۴

مراسم بزرگداشت شهید سلیمانی با شور و‌ شکوه ویژه‌ای در لاهه هلند برگزار شد

مجلس بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان ازسوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه برپا شد.

مجلس بزرگداشت حاج قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و همرزمانشان ازسوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در لاهه برپا شد.

در این ‌برنامه پرشور و باشکوه که در یکی از بزرگترین سالن‌های شهر لاهه و با شرکت صدها تن از مردم مقیم هلند از ملیتهای مختلف برگزار شد، علاوه بر تلاوت قرآن توسط قاریان برجسته هلند، قرائت شعر و پخش کلیپهایی درباره زندگی و مقام شهید سلیمانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران و نمایندگانی از اتباع ایران، ترکیه، عراق و افغانستان به ایراد سخنانی در تجلیل از مقام و منزلت این شهیدان پرداختند.

دکتر علیرضا کاظمی ابدی سفیر جمهوری اسلامی ایران با اشاره یه مجاهدتهای این شهیدان والامقام، اظهار داشت: اگر رزمندگانی همچون سردار سلیمانی، ابومهدی المهندس، حزب الله لبنان، فاطمیون  افغانی و زینبیون پاکستانی نبودند، سرزمینهای اسلامی و ناموس مسلمانان به دست دشمنانی می‌افتاد که هدفشان مبارزه با قدرت و وحدت مسلمانان به‌ویژه شیعیان، مقابله با دستاوردهای انقلاب اسلامی و ویرانی اماکن مقدسه بود.

سفیر کشورمان افزود: اولین ثمره خون این شهیدان، بیداری، اتحاد و انسجام بیشتر میان مردم ایران و عراق بود؛ و اولین وظیفه ما حفظ و پاسداری از خون شهدا و ثمرات ارزشمند آنهاست.

در این مراسم که با همکاری مجمع اهل بیت (ع) هلند برگزار شد، همچنین به مناسبت سالگرد ارتحال عالم مجاهد و خادم صدیق مکتب قرآن و اهل بیت (ع) مرحوم شیخ محمد اوجی، یاد خاطره وی نیز گرامی داشته شد.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما