امروز يك شنبه  ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۰۷/۱۷- ۱۵:۰۰ - مشاهده: ۱۲۷
تعداد بازدید:127 چهارشنبه 17 مهر 1398 - 15:00
OPCW

سفیر ایران: سلاح‌های کشتارجمعی رژیم صهیونیستی، تهدید برای صلح جهانی است

سفیر و نماینده دائمی جمهوری اسلامی ایران در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی روز چهارشنبه تأکید کرد؛ سلاح‌های کشتار جمعی رژیم صهیونیستی تهدیدی بزرگ علیه کشورهای منطقه، صلح و امنیت بین‌الملل است.

دکتر علیرضا کاظمی ابدی در نود و دومین نشست شورای اجرایی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی با اشاره به اعمال تحریم‌های یکجانبه علیه جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: تحریم‌های غیرانسانی بر تأمین دارو و درمان بیش از هفتاد هزار قربانی سلاح‌های شیمیایی در کشورمان، تأثیر منفی گذاشته و عملاً روند درمان مصدومین حملات شیمیایی را با دشواری روبرو کرده است.

 کاظمی ابدی، در این جلسه خواهان تلاش کشورهای عضو سازمان برای کمک به مصدومان شیمیایی از جمله از محل صندوق کمک‌های داوطلبانه به قربانیان شیمیایی شد.

سفیر و نماینده دائم ایران، ضمن تأکید بر ضرورت تحقق جهانشمولی کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی بیان داشت: سلاح‌های کشتار جمعی رژیم صهیونیستی تهدید بزرگی برای کشورهای منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی محسوب می‌شود.

وی همچنین اقدامات آمریکا به عنوان تنها دارنده سلاح‌های شیمیایی بین کشورهای عضو کنوانسیون در جهان را برای انهدام باقیمانده سلاح‌های شیمیایی‌اش ناکافی دانست و خواهان تسریع در این امر، مطابق تعهدات موجود در کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی شد.

کاظمی ابدی، ضمن ابراز خرسندی از همکاری سوریه با سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، ابراز امیدواری کرد که همکاری دو طرف، تا محو تروریسم شیمیایی تداوم یابد.

نود و دومین نشست شورای اجرائی سازمان منع سلاح‌های شیمیایی از روز سه شنبه ۱۹ مهرماه در مقر سازمان مذکور در لاهه هلند شروع به کار کرده و تا روز جمعه ۲۲ مهرماه به کار خود ادامه خواهد داد.

سازمان منع سلاح‌های شیمیایی دارای ۱۹۳ عضو است و در نشست‌های اجرائی سازمان کشورهای عضو، آخرین تحولات و سیاست‌گذاری‌های بین‌المللی در خصوص مقابله با کاربرد سلاح‌های شیمیایی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما